نتایج جستجو برای عبارت :

و باز هم زله

درجلسه ای که با اعضای کمیته بهداشتی ومشارکت مربی بهداشت سرکارخانم صدیقی گرفته شد تدابیری جهت برگزاری مانورزلزله تدابیری اتخاذ گردید 
1-اجرای برنامه ای با موضوع زلزله وآشنایی با موارد پیشگیری از وقوع زلزله
2-آشنا نمودن دانش آموزان با جاهای امن در حین وقوع زلزله
3-نقاشی با موضوع زلزلزله 
4-دعوت ازآتش نشانان وصحبت درمورد زلزله واجرای عملی وچگونگی پناه گرفتن درموقع حادثه
باتوجه به قرار گرفتن کشور عزیزمان بر روی نوار زلزله ،لاجرای مانور زلزله بیشترلازم دیده میشود واقدامات زیز در این آموزشگاه انجام گردید.
1-آموزش نحوه آمادگی در برابر زلزله
2-آموزش کمک های اولیه به دانش آموزان
3-آموزش نحوه پناه گرفتن در مکان های مناسب
4-اجرای مانور آمادگی در برابر زلزله
سلام بچه ها..
احتمالا دیگه نتونم بیام وب اینا..البته دقیق معلوم نیست..اگه همه چی خوب پیش بره میام
دعا کنین..
زلزله بدجور لرزوند..بین خودمون باشه از ترس...کککک
زلزله سراب هم بود که میدونید منم اونجا زندگی میکنم..
الان تونسم با شار گوشیم یه پست بذارم که اگر حتی یه درصد نگرانم شدید که میدونم نمیشید
از نگرانی درتون بیارم..همین
دعاکنین همه چی خوب پیش بره..تلفات کم باشه!!
اطراف محل زندگی پیشول هم زلزله بوده ولی چون باباش گوشیشو.گرفته هنوز خبری نتونسم بگ
مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و خدمت رسانی به زلزله زدگان در کنار دستگاه های امداد رسان دستور صادر کرد.قائم مقام تولیت آستان قدس نیز ماموریت یافت تا ضمن بررسی آخرین وضعیت مناطق و نیازهای اولیه زلزله زدگان، تامین و بسیج امکانات لازم متناسب با ظرفیت های آستان قدس در دستور کار قرار دهد.اوایل امسال هم به دنبال وقوع سیلاب در برخی از مناطق کشور، با دستور تولیت آستان قدس رضوی، خدمات گسترده ای توسط آستان قدس رضوی به مردم سیل زده ارائه شد.
دانلود اهنگ زلزله یه ریشتر از سعید اسایش
پخش اهنگ زلزله یه ریشتر دو ریشتر
سعید آسایش زلزله یه ریشتر
دانلود اهنگ زلزله شیش ریشتر از سعید اسایش

دانلود آهنگ پیام صالحی تاپ تاپ قلبمو
دانلود اهنگ تو دختری یا زلزله
آهنگ زلزله یه ریشته دو ریشته
بامداد جمعه ۱۹ اردیبهشت زلزله‌ای با قدرت 5.1 در مقیاس امواج درونی زمین، ساعت 48 دقیقه بامداد، تهران را لرزاند. این زلزله در تمام نقاط تهران احساس شد. 
بزرگی: 5.1 ریشتر
محل وقوع: مرز استانهای مازندران و تهران - حوالی دماوند
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1399/02/19 00:48:21
عمق زمین‌لرزه: 7 کیلومتر
نزدیک‌ترین شهرها به مرکز زلزله: 6 کیلومتری دماوند (تهران)13 کیلومتری رودهن (تهران)16 کیلومتری بومهن (تهران)نزدیکترین مراکز استان به مرکز زلزله: 58 کیلومتری تهرا
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، این زلزله در شایسته کردن ۱۷:۱۹:۴۵ بوسیله اهمیت ۵.۴ در مقیاس ریشتر تو هرمزگان قیافه رحم. موقعیت این زمین لرزه ۲۷.۲۸ درجه شمالی و ۵۶.۷۱ درجه خاوری بوده است. این زمین لرزه درون عمق ۲۰ کیلومتری زمین روی داده است. همچنین زمانه ۱۵:۲۱:۵۱ امروز زمین ارتعاش ای به اهمیت ۳.۹ در میزان ریشتر، تخت از توابع شهرستان بندرعباس را لرزانده حیات. زلزله ۴.۹ ریشتری کلمه بوشهر را لرزاند زمین لرزه ۴ ریشتری "رویدر" را لرازند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بامداد امروز از روستای زلزله زده ورنکش میانه دیدن کرد
حجت الاسلام آل هاشم در این بازدید شبانه پیام تسلیت و همدردی مقام معظم رهبری را به آسیب دیدگان زلزله ابلاغ کرد
وی همچنین در این بازدید با حضور در چادرهای زلزله زدگان و گفتگو با امدادگران در جریان آخرین وضع این مناطق قرار گرفت/ فارس
شنبه ، ۱۸ بان ۹۸@IrNews_24
[عکس 800×800]
مشاهده مطلب در کانال
زلزله تایباد را لرزاند 

صبح روز پنج شنبه 12 دی ماه 98 حوالی ساعت 8 زلزله تایباد را لرزاند .

طبق گزارشات بدست آمده ؛ زمین لزره ای به بزرگی 5.8 ریشتر در مقیاس امواج زمین و در عمق 8 کیلو متری ، سنگان خواف را در استان خراسان رضوی لرزاند .
شدت این زمین لرزه به حدی بود که بیشتر  مردم نواحی خراسان رضوی و نیز بخشی از خراسان جنوبی آن را  احساس کردند .

من می ترسم.
من از زلزله می ترسم.
نه از زلزله ی نیمه شبی که در تقلای بیهوده به خواب رفتنم انبوهی از بتن و آجر و آهن بر سرم فرو بریزاند و خواب عمیقی را که چشم هایم مدت هاست حسرتش را دارند برایشان به ارمغان بیاورد.
می ترسم از زلزله ای که زیر و رو می کندم و چشم در چشم می کندم با منی که مدت هاست فرار می کنم از او
"اذا زلزلت الازض زلزالها
و اخرجت الارض اثقالها..."
می ترسم از رازها که نهفته بود در دل
"یوم تبلی السرائر..."
و آن زمان من تو را نخواهم داشت
"یوم
بوسیله گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این زلزله شهرهای اسلام آباد، راولپندی، لاهور، پیشاور، فیصل آباد، مولتان و دیگر بخش های روستا پنجاب پاکستانرا همچنین لرزاند. بوسیله گفته منابع خبری این زلزله داخل عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده و مرکز آن ۵ کیلومتری سیرت ایالت "جهلم" از نواحی شهر پنجاب پاکستان بوده است. منابع خبری افزودند: مدت زمان این زلزله ۶ الی ۱۰ لمحه بوده است.
حالم بده ..
هممون حالت تهوع و سرگیجه داریم ..
شدید سرم داره درد میکنه
وحشتناک بود بدترین زلزله ای بود که تو عمرم دیدم واقعاااااا وحشتنااااااک بود چن ثانیه داشتیم به طرز فاجعه باری لرزیدیم وقتی میگم میلرزیدیم ینی زلزله و پس لرزه هایی که دیدین نههه واقعاااااااا وحشتناک بود... من که از خواب پریدم فقط داشتم نگا میکردم اونقدررررررر بددددد بود نه میتونستم حرف بزم نه فرار کنم فقط داشتم نگا میکرد 
وای خدایااااااااااا وحشتناک بود وحشتناااااااااااا
این پاورپوینت در 18 اسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از خطر تاسیسات مهم، لرزه های تهران،سطح آب های زیر زمینی و زلزله تهران،گسل اصلی زلزله، پیش لرزه و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد تاریخچه زلزله تهران در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید.

جهت دانلود فایل کلیک کنید
فقط یک ربع دارم الکی میخندم
دریای خزر زلزله اومده
دو تا پشت سر هم
یعنی صفحه دریا داره جا به جا میشه
صفحه دریا جا به جا بشه یعنی آتشفشان های نیمه فعال فعال میشن
خب حالا آتشفشان مستعد فعال شدن کیه
دماوند
یه چند تا دیگه زلزله بیاد دماوند هم فعال میشه
یه صحنه ای توی مغزم بود زلزله سیل آتشفشان
یک ربع دارم میخندم
Total madness
زلزله‌ای به بزرگی ۲/۶ ریشتر ساعت ۱۰ صبح امروز بیستم اردیبهشت ۹۹ بروجرد در شمال استان لرستان را لرزاند.
این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین و در فاصله ۸ کیلوکتری شهر بروجرد رخ داد.
شب گذشته در ساعت ۲۲:۲۸ نیز زلزله‌ای به بزرگی ۲/۵ ریشتر در فاصله ۱۲ کیلومتری الشتر واقع شد.
#پلدخترنیوز@poldokhtarnews
مشاهده مطلب در کانال
محققان دانشگاه آیوا در ایالات متحده آمریکا
با بررسی‌های ژئوفیزیکی نشان داده اند که اطلاعات جمع‌آوری شده از
ماهواره‌های در حال گردش به دور زمین، می‌تواند در مورد اثرات زلزله،
اطلاعات دقیق‌تری ارائه دهند.تصاویر گرفته شده از ماهواره می‌تواند اطلاعات
کامل‌تری در مورد محل وقوع زلزله، بزرگی تخریب و پیامدهای آن در مراکز
پرجمعیت ارائه دهد.سپس این اطلاعات را می‌توان به
مجموعه‌ای از راهنمایی‌های عملیاتی مرکز اطلاعات زلزله ملی ارسال کر

إِنَّ اللَّهَ یُمْسِکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ أَن تَزُولَا وَلَئِن زَالَتَا إِنْ أَمْسَکَهُمَا مِنْ أَحَدٍ مِّن بَعْدِهِ إِنَّهُ کَانَ حَلِیمًا غَفُورًا
امام صادق (ع) فرمودند: هر گاه در شب و هنگام خوابیدن از وقوع زلزله و خراب شدن خانه می ترسید آیه «۴۱ سوره فاطر» را قرائت کنید.
متن ترانه آرون افشار به نام زلزله

زیبا صنم آواره ترین عاشق دنیا منمکه در قفس چشم تو پر میزنمشلاق نگاهت نزنی بر تنمتو باشو ببین از همه دل میکنمزلزله میکنی در قلب آرام من این همه سعی نکن افتاده ای در دام مناز تپش می ایستد دل تا نگاهم میکنی من خرابم پس بگو کی رو به راهم میکنیدلدار من لذت نبر از این همه آزار من به بد کسی افتاده سر و کار منتا روی دل عاشق بیمار من از خود نرهان قلب گرفتار منزلزله میکنی در قلب آرام من این همه سعی نکن افتاده ای در دام
و باز هم زلزله
چشمتون روز بد نبینه
داشتم خواب زلزله میدیدم ، خواب که تموم شد بیدار شدم
یهو‌ زمین هوس رقص بندری به سرش زد
قشنگ ده ثانیه لرزید
تاره مایی که تو یه شهر دیگه هستیم زیاد احساس نکردیم این بود
بیچاره مردم میانه ، یاد اون روزایی افتادم که خود اهر زلزله اومده بود
یاد آوارگی هامون ، دوری از خونه
ولی حداقلش این بود که میدونستیم یه سرپناه داریم
و بعد یک هفته آوارگی تصمیم گرفتیم بریم خونه
بیچاره اونایی که خونشون رو از دست داده بودن
مخصوصا
ساختمان پیش ساخته ضد زلزله برای مناطق زلزله خیز بسیار مناسب است . کیفیت مصالح ساختمانی برای ساخت ساختمان ها در مناطق زلزله خیز، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند .
بلایای طبیعی ناگهانی، خطرناک و قدرتمند هستند . آن ها تهدیدی جدی برای جوامع سراسر کشور محسوب می شوند . حرفه ای ها آموخته اند که برخی بلایا مانند طوفان ها ، کولاک ها و گردبادها را پیش بینی کنند ، اما هنوز زلزله ها به اندازه کافی جدی گرفته نمی شوند . زمین لرزه هایی به هر بزرگی می توانند در ه
ساختمان پیش ساخته ضد زلزله برای مناطق زلزله خیز بسیار مناسب است . کیفیت مصالح ساختمانی برای ساخت ساختمان ها در مناطق زلزله خیز، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند .
بلایای طبیعی ناگهانی، خطرناک و قدرتمند هستند . آن ها تهدیدی جدی برای جوامع سراسر کشور محسوب می شوند . حرفه ای ها آموخته اند که برخی بلایا مانند طوفان ها ، کولاک ها و گردبادها را پیش بینی کنند ، اما هنوز زلزله ها به اندازه کافی جدی گرفته نمی شوند . زمین لرزه هایی به هر بزرگی می توانند در ه
♦️ مسجدی کنار مشروب فروشی قرار داشت و امام جماعت آن مسجد درخطبه هایش هر روز دعا می کرد :
"خداوندا زلزله ای بفرست تا این میخانه ویران شود ."
روزی زلزله آمد و دیوار مسجد روی میخانه فرو ریخت . و میخانه ویران شد . صاحب میخانه نزد امام جماعت رفت و گفت : "تو دعا کردی میخانه من ویران شود پس باید خسارتش را بدهی !"
امام جماعت گفت : "مگر دیوانه شدی ! مگر می شود با دعای من زلزله بیاید و میخانه ات خراب شود !"
پس هر دو به نزد قاضی رفتند . قاضی با شنیدن ماجرا گفت :
در ع
و باز هم زلزله
چشمتون روز بد نبینه
قشنگ ده ثانیه لرزید
تازه مایی که تو یه شهر دیگه هستیم زیاد احساس نکردیم این بود
مخصوصا
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایرنا  دقایقی پس از وقوع زلزله، ابتدایی گزارش رسمی بوسیله شرح زیر منتشر شد.  جلال: ۴  محل وقوع: استان قم - حوالی قم  کتاب و زمان تصادف بوسیله حین محلی: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ ۰۰:۱۱:۲۰ طول جغرافیایی: ۵۰.۷۲، عرض جغرافیایی: ۳۴.۵۷ عمق زمین نوسان: ۱۰ کیلومتر  نزدیک ترین شهرها: ۱۶ کیلومتری قم (قم)، ۱۷ کیلومتری جمکران (قم)، ۲۳ کیلومتری کهک (قم)       نزدیکترین مراکز استان: ۱۰۷ کیلومتری اراک، ۱۴۰ کیلومتری تهران یک منبع در م
و باز هم زلزله
چشمتون روز بد نبینه
قشنگ ده ثانیه لرزید
تازه مایی که تو یه شهر دیگه هستیم زیاد احساس نکردیم این بود
مخصوصا
تازه برگشته بود از گلستان، می‌گفت چرا نمی‌رید؟ کلی آدم اونجا معطل کمکه. برید لرستان، برید خوزستان. نصف مملکت رفته زیر آب. این همه روستا به خاطر سیل خراب شده، این همه آدم بدبخت شدند. کلی کار هست برای انجام دادن. بعد به من نگاه کرد و گفت؛ چرا نمی‌ری؟ حالت خیلی خوب می‌شه. تو زیادی توی آسمون سیر می‌کنی، برو و بدبختی‌های واقعی رو ببین. برو حلال اهمر. چرا نمی‌ری؟
گفت که زلزله‌ی بم که شده بود، همسن و سال ما بوده. یه کم بزرگ‌تر، یه کم کوچیکتر. گفت ک

از من به شما جوانان فرزانه/ افسانه نصیحت که :

یک :
هیچوقت در کنار دست انداز خونه نگیرین :| البته ما قبلا اینجایی که خونه گرفتیم دست انداز
نداشت ولی مدت یکساله یه دست انداز کنار خونمون سبز شده :|:((

دو :
هیچوقت اتاقتون رو  در کنار دست انداز (خیابون) انتخاب نکنید :|:(

سه: 
 نتیجه اینکه :  دست انداز دقیقا عین زلزله عمل میکنه و هر روز خدا کافیه فقط یه ماشین پر سر و
صدا و بی ملاحظه بمعنای واقعی کلمه  یا ماشین غول پیکر آتش نشانی یا ماشین سنگین از اونج
می دونستم آرامش قبل از طوفانه.
می دونستم چند روز بدون دعوا کردن، چند روز خوب بودن و خوب بودن باید به یه انفجار درست و حسابی بدل بشه.
و منفجر شدم:
دووم بیار فائزه جان، صبر کن، سه سال دیگه همه تون از شرم راحت می شید.
پ.ن. و دقیقا در متشنج ترین حالت، وقتی همه دارن بی صدا غذاشونو می خورن، تبلیغ عالیس باید پخش بشه: خانواده اله، خانواده بله.
پ.ن.دو. بعد بیاید بگید خوش به حالت که خواهر داری. تعارف نکنید، با کمال میل تحویلش می دم به شما.
پ.ن.سه. شاید به ظاهر آ
هم اکنون کلیه آزمون‌های الهی در ایلام و کرمانشاه بصورت همزمان در حال برگزاری می‌باشد! 
+اول سیل شدید بود تحمل کردیم تا صبح با این همه آب و سروصدا تا صبح ..الانم دوتا زلزله نسبتا شدید ..همه خیابونا رو آب برداشته نه راه بیرون رفتن داریم یعنی نمیذارن بابلندگو اعلام میکنن نیاین بیرون یعنی الان بیرون بریم یا خونه بمونیم؟ :|
+ الان در منزل مادر شوهر بسر میبرم.
دانلود آهنگ جدید آرون افشار به نام زلزله
Aron Afshar >” Zelzeleh ” › Download New Single Track Music Whit Text And High Quality Mp3 320
با ما همراه شید در رسانه معتبر آپ آهنگ / دانلود آهنگ زلزله با صدای آرون افشار با لینک مستقیم کیفیت 320 و 128 به همراه متن ترانه
دانلود آهنگ آرون افشار زلزله
ترانه سرا » مهرزاد امیرخانی / آهنگساز » امیرحسین دادستان / تنظیم کننده » معین راهبر

ادامه مطلب
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از بیوته  : مرکز لرزه نگاری تبریز اعلام کرد : این زمین لرزه به بزرگی  5.9 (پنج ممیز نه دهم) و کانونش در بخش ترک شهرستان میانه در عمق 2 کیلومتری زمین است.
این زمین لرزه در تبریز و شهرهای اطراف مانند هشترود، مهربان، اسکو بسیار محسوس بود و موجب وحشت مردم آن مناطق شد.هنوز از خسارتهای این زلزله خبری اعلام نشده است.
همچنینین بخوانید:
۵ دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی شد
جام جهانی والیبال| صعود ۳ پله‌ای ایران در
یک مسکن دیگر خورده بودم و خوابیده بودم.خوابِ خواب نبودم اما بیدار هم نبودم که حس کردم تکان می خورم.چشم هایم را باز کردم.از همان دو سه سال پیش؛بعد از زلزله ملارد،گاهی پیش آمده بود که حس کنم زلزله آمده و بیدار شوم و یا در خواب،کابوس زلزله های بعدی را ببینم.برای همین گمان کردم فقط مثل بارهای قبل خیالاتی شدهام.اما به خودم آمدم و دیدم خواب نیستم.دیشب روی زمین خوابیده بودم.حرکت کردم و نشستم.دیدم خواهرم هم روی تخت نشسته.به سقف نگاه کردم تا حرکت لوست
https://www.isna.ir/news/99022115304/%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1
با وجود تأکید چندین‌ ساله مسئولان، تهران هنوز مجهز به سامانه هشدار پیش‌هنگام زلزله نشده است.
مشاهده مطلب در کانال
دیشب شیطان رجیم را در خواب دیدم گفت : "صبح و ساعت 9 زلزله میاد" . من هم در جواب آن رجیم گفتم خدا لعنتت کند اگر دروغ بگویی.
این چند روز یک تعداد اعوان و انصار آن رجیم ملعون در چهره اعتصاب و اغتشاش به مال و جان مردم تعرض میکنند که صد البته مورد رضایت شیطان رجیم است و این چند روزه این ملعون بسیار خرسند و خشنود است .
نکته اخلاقی : دشمن شاد نباشیم ، چون به فرمایش خداوند در قرآن کریم : به درستی که شیطان بر انسان دشمنی آشکار است.

در پناه حق 
من توی کوران بلایای طبیعی مثل همین سیل که عیدمون رو عزا کرده، قبل از سازمان مدیریت بحران و هلال احمر و دولت و سپاه و استاندار و فرماندار و وزرا و وکلا، سرمو می‌گیرم بالا و از خدا گله می‌کنم. که ای پروردگار عالم؛ این «فتاده را پای زدن» چه لذتی داره؟ این مردم مظلوم چه گناهی مرتکب شدن که سزاش خونه‌خرابیه؟ کجای این کارت با عدالت سازگاری داره؟بین بچه‌ها بحث بود که زلزله بدتره یا سیل؟ من گفتم زلزله بهتره... چون می‌دونی این چند ثانیه لعنتی تموم می
در تاریخ 6 آذر ماه مانور نمادین منطقه ای زلزله در این آموزشگاه برگزار گردید. در این برنامه که با همکاری دوستان عزیز در هلال احمر و آتش نشانی شهرکرد برگزار گردید رییس اداره و جمعی از کارکنان در مدرسه حضور یافته و از نزدیک شاهد برگزاری این مانور بودند. 
وقوع مجدد زمین‌لرزه در فیروزآباد لرستان
در ساعت ۰۲:۴۸ بامداد امروز ۲۱ اردیبهشت، زلزله‌ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در ۱۴ کیلومتری فیروزآباد و ۲۴ کیلومتری الشتر به وقوع پیوست.
به پلدخترنیوز بپیوندید
مشاهده مطلب در کانال
دیشب بیقرار بودم خوابم نمیبرد، داشتم همینطور با پریشانی هایم کلنجار میرفتم که متوجه شدم لوستر داره تاب میخوره و بطور واضحی دارم تکون میخورم زمین داشت برام لالایی میخوند به خودم اومدم دیدم زلزله اومده دلم هوری ریخت خدایا هموطنامون...
متوجه شدم تبریز و اردبیل بوده تا خود صبح فکرم مشغولت بود نکنه تعطیلات اونجا بوده باشی 
صبح متوجه شدم تبریز بیشترین خسارت رو دیده
خدا خودش کمک کنه

نمونه سوال اصول مهندسی زلزله و باد
نمونه سوال اصول مهندسی زلزله و باد، در قالب فایل pdf جزوه دست نویس اسکن شده خوش خط وخوانا، در 5 صفحه. محتویات فایل: محاسبه موارد زیر برای دو نمونه سازه : _ ماتریس های جرم و سختی سازه _ زمان تناوب مودهای ارتعاش سازه _ شکل های مودی ارتعاش سازه _ وزن موثر مودهای ارتعاش سازه _ نیروی وارد بر هر یک از...

نمونه سوال اصول مهندسی زلزله و باد
نمونه سوال اصول مهندسی زلزله و باد، در قالب فایل pdf جزوه دست نویس اسکن شده خوش خط وخوانا، در 5 صفحه. محتویات فایل: محاسبه موارد زیر برای دو نمونه سازه : _ ماتریس های جرم و سختی سازه _ زمان تناوب مودهای ارتعاش سازه _ شکل های مودی ارتعاش سازه _ وزن موثر مودهای ارتعاش سازه _ نیروی وارد بر هر یک از...
دستور تولیت آستان قدس رضوی برای کمک به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی

تولیت آستان قدس رضوی دستور کمک به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و خدمت رسانی مطلوب به زلزله زدگان را صادر کرد.
به گزارش آستان نیوز، به دنبال وقوع زلزله 5.9 ریشتری صبح امروز آذربایجان شرقی و بروز خسارت هایی در برخی از روستاها، حجت الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی برای بسیج امکانات و خادمیاران آستان قدس رضوی به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و خدمت رسانی به زلزله زدگان د
در تاریخ 6 آذر ماه همزمان با سراسر کشور مانور زلزله مدرسه با حضور مسئولین اداره و نمایندگان هلال احمر و اورژانش شهرکرد در محل آموزشگاه برگزار گردید. با توجه به آموزشهایی که از روز های قبل دانش آموزان دیده بودند و هماهنگی های انجام شده  این مانور به شکل خوبی برگزار و دانش آموزان آمادگی خود را برای مواقع بحران محک زدند. 
زلزله ، مست غروری تو و بی درمانیخوره ی روح و روانی ،گُسل تهرانیغدّه ای دائمی هستی وَ حکایت داریزخمِ بدخیم و تکاننده ی جرّاحانیمایه ی رنجش و رنجاندن پیرامونیوقتِ آرامش خودهم سبب طوفانیمثل چنگیزی و ویرانی عالم کارتاوج رسوائی و بدنام و بلای جانیبسته ای دست نرون هم نفس ضحّاکیگریه ی عاقل و خندیدن نادانانیبارِ کج هستی و هرگز نرسی تا مقصدجاده ای صعبی و مثل شب گورستانیآتشی در خودِ خویشت که بسوزی دائملرزشت کرده هویدا که چه بی بنیانی.
زلزله ، مست غروری تو و بی درمانی
خوره ی روح و روانی ،گُسل تهرانی
غدّه ای دائمی هستی وَ حکایت داری
زخمِ بدخیم و تکاننده ی جرّاحانی
مایه ی رنجش و رنجاندن پیرامونی
وقتِ آرامش خودهم سبب طوفانی
مثل چنگیزی و ویرانی عالم کارت
اوج رسوائی و بدنام و بلای جانی
بسته ای دست نرون هم نفس ضحّاکی
گریه ی عاقل و خندیدن نادانانی
بارِ کج هستی و هرگز نرسی تا مقصد
جاده ای صعبی و مثل شب گورستانی
آتشی در خودِ خویشت که بسوزی دائم
لرزشت کرده هویدا که چه بی بنیانی.
#احمد_
مردم باستان تکنولوژی هایی بسیار پیشرفته داشته اند اما در گذر زمان یا به فراموشی سپرده شده اند یا اینکه طرز کار آنها فراموش شده است.
برای نمونه می توان به لرزه نگار باستانی چینی ها اشاره کرد که حدود ۲ سال پیش ساخته شده است. چینی ها روشی برای شناسایی زلزله تا فاصله ۵۰۰ کیلومتری ابداع کرده که می توانستند با استفاده از آن مکان وقوع زلزله را نیز مشخص می کردند.
اولین زلزله نگار در سال ۱۳۲ پس از میلاد مسیح توسط یک مخترع چینی به نام ژانگ هنگ ابداع شد.
سعدینی، سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه تیم های ارزیاب برای بررسی خسارت به محل اعزام شده اند، تصریح کرد: تاکنون خسارتی گزارش نشده است.
دکتر فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در این خصوص به ایسنا، گفت: تیم های ارزیاب اورژانس به محل مورد نظر در لافت اعزام و به بیمارستان قشم و بندرخمیر و اورژانس آماده باش اعلام شده است.
تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شدند
مدیرعامل جمعیت
در رِخوَت کرونایی مقابل تلویزیون خوابم برده بود که صدای انفجار مانند و تکان زلزله تمام وجودم را سرریز از استرس و آشوب کرد از زمین تِلو تِلو خوران بلند شدم .
صدای قلبم را به وضوح می شنیدم.
داد زدم علی زلزله ... زلزله !!
علی خواب بودش و تکان زلزله او را هم بیدار کرده بود و از فریاد من هراسیمه از اتاق بیرون آمد و گفت : " نترس بیا اینجا تو چارچوب در وایستیم ."
یک کم ایستادیم و دیدیم که همسایه ها دارند بِدو بِدو از پله ها و آسانسور می روند پایین توی خیابان
سلام
الان ساعت ۰۰:۱۸ بامداد هست!
نمیدونم چقدر به تایم ابراز وجود هر پرنده دقت کردید ( منظورم تایمی هست که سر و صدا میکنن)
مثلا من دقت کردم خروس ها صبح خیییلی خییلی زود و بعد از اون حدودای ۱۰ صبح قوقولی میکنن
یاکریم ها حدودای۶_ ۷ صبح که آفتاب میزنه تو تخم چشم آدم و حرص آدمو در میاره بق بقو میکنن
و کلاغ ها وقتی صداشون در میاد که نماز صبح قضا شده یا داره دیگه قضا میشه کم کم 
و....
الان تو این موقع شب یه دسته کلاغ اطراف خونمون خیییلی قارقار میکردن
خیلی
سلام
الان ساعت ۰۰:۱۸ بامداد هست!
نمیدونم چقدر به تایم ابراز وجود هر پرنده دقت کردید ( منظورم تایمی هست که سر و صدا میکنن)
مثلا من دقت کردم خروس ها صبح خیییلی خییلی زود و بعد از اون حدودای ۱۰ صبح قوقولی میکنن
یاکریم ها حدودای۶_ ۷ صبح که آفتاب میزنه تو تخم چشم آدم و حرص آدمو در میاره بق بقو میکنن
و کلاغ ها وقتی صداشون در نیاد که نماز صبح قضا شده یا داره دیگه قضا میشه کم کم 
و....
الان تو این موقع شب یه دسته کلاغ اطراف خونمون خیییلی قارقار میکردن
خیلی
به نام خدای مهدی عج

این حجم از بلا و زلزله و سیل و رانش زمین و طوفان شن و رعد و برق بی دلیل نیست.هرچی مصیبت به ما میرسه به خاطر عدم توجه به امام زمان مونه...به قول استاد رائفی پور یا خودت میفهمی که امام زمان نداری یه بهت میفهمونن که نداری!
ما غرق در مادیات و زرق و برق دنیا شده ایم ! یادمان رفته خدایی هست عاقبتی و قیامتی و مسئولیتی!
دیشب رو تختم مشغول کار با گوشیم بودم که دیدم قرقاولمون شروع به خوندن کرد اونم به صورت ممتد. عجیب بود که نصفه شبی بخواد اینجوری بخونه.
وسط تعجب کردنم بودم که که دیدم تختم میلرزه و پنجره ی بالای سرم!
هیچ یادم نمیاد آخرین باری که اینطوری ترسیدم کی بوده.
فقط میدونم گوشی رو پرت کردم و فرار کردم!
مامان خواب بود و چون رو زمین خوابیده بود اصلا متوجه ی زلزله نشده بود و فکر میکرد من خواب دیدم.
فقط موفق شد من رو که البسه ی ناقابلی به تن داشتم و به سمت پارکی
منو دخترک توی اتاق خوابیده بودیم ؛ در واقع دخترک خواب بود من دراز کشیده بودم اما بیدار بودم . باز هم زمین لرزید، من ترسیدم و دامادک رو صدا کردم . بیدار شد و گفت آماده شو من میرم ماشین رو ببرم بیرون . زلزله که تموم شده بود اما من مثل بید میلرزیدم. تند تند چند تا وسیله برای دخترک برداشتم پیچیدمش توی پتو و پریدم بیرون ...حقیقتا این سری به نسبت سری پیش کمتر لرزیدیم منتها من خیلی ترسیدم . ترسیدم از اینکه نکنه سر دخترک بلایی بیاد و وقتی برگشتیم خونه حسا
زمین لرزه بوئین زهرا نیز با شدت 2/7 ریشتر و 10000 کشته در سال 1341 به وقوع پیوست.در سال 1347 نیز زمین لرزه ای به بزرگی 4/7 ریشتر دشت بیاض را لرزاند که منجر به کشته شدن 10500 نفر و تخریب 61 روستا شد.1351 منطقه قیر با زمین لرزه 9/6 ریشتری لرزید و 4000 نفر را به کام مرگ برد.1356 خورگو با 7 ریشتر لرزید که در آن 128 نفر کشته شدند.زلزله طبس با شدت 7/7 ریشتر در سال 1357، 19600 کشته و تخریب 16 روستا را به دنبال داشت.
در سال 1358 هم قائن با شدت 1/7 ریشتر لرزید که در اثر آن 130 نفر جان باختند.1360
در جواب کسانی که از دیشب تاحالا ازم پرسیدند «زلزله خود را چگونه گذراندید؟» عرض کردم که من تمام طول زلزله را در دستشویی گذراندم!
و هیچی حس نکردم. هیچی هیچی! تو بگو حتی یه ویبره ریز. 
خیلی ریلکس، رفتم دستشویی، با آرامش دستامو شستم، یه کم توی آینه به صورتم خیره شدم و با نگاهی انتقادگر، جوش رو چونه ام رو بررسی کردم و توی دلم بهش فحش دادم. یه دوتا پیس از خوشبو کننده برای تلطیف هوا زدم و کاملا بیخیال بیرون اومدم.
و همون موقع بود که با قیافه ترسان و چشم
زیبا صنم آواره ترین عاشق دنیا منمکه در قفس چشم تو پر میزنمشلاق نگاهت نزنی بر تنمتو باشو ببین از همه دل میکنمزلزله میکنی در قلب آرام من این همه سعی نکن افتاده ای در دام مناز تپش می ایستد دل تا نگاهم میکنی من خرابم پس بگو کی رو به راهم میکنیدلدار من لذت نبر از این همه آزار من به بد کسی افتاده سر و کار منتا روی دل عاشق بیمار من از خود نرهان قلب گرفتار منزلزله میکنی در قلب آرام من این همه سعی نکن افتاده ای در دام مناز تپش می ایستد دل تا نگاهم میکنی م
ناموسا ۸ پس لرزه. منم که کلا رو ویبره ام. چرا مری گواهینامه نداره با ماشین بریم بیرون؟ همه بیرونن. حاجی سنجش فردا رو چیکار کنم. قلبم تو دهنمه خوابم نمی بره. اصن من مامانمو میخوام. ری ری اینا تا دم خونمون اومدن ماشینشون پر بود ولی :( آقا گیر ندید امشب هم پست زیاد میذارم هم غر زیاد میزنم. خب مری هم خوابیده :( همه خوابیدن :(  بخواب زن :( اصن برا چی بیداری خب؟ میمیری دیگه مث بقیه. این وسط اون سایت کوفتی لرزه نگاری دانشگاه تهران چرا رگ به رگ شده؟ 
میدونید
https://www.isna.ir/news/99022115258/%D8%A8%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%AF
شب همان روزی که آلونک‌های کپرنشینان جنگلوک سوخت و خاکستر شد، تهران و حومه‌اش را زلزله لرزاند. لرزش کاملاً حس شد و ترس به جان مردم انداخت. همه برای همدیگر نقل کردند که چطور دیده‌اند لوستر تکان می‌خورد و قاب‌های روی دیوار جابه‌جا می‌شود. خبر زلزله ۵ و یک دهمی تهران آن قدر بزرگ بود که صدای سوختن آلونک‌های چابهار به گوش کسی نرسی
یک سال قبل من و دوستم ف و خواهرم روی تختم نشسته بودیم با این که از این کار متنفرم اما چاره ای نبودخلاصه! قلمبه اومد خودش رو پرت کرد روی تخت
لازم به ذکره که قلمبه دو سه کیلو از صدکیلو شدن کم داره :| 
و بله! تختم شکست :||
بعدش هم که رفتم دانشگاه و دیگه خونه نبودم که نیازی به تخت داشته باشم
حالا برای دو ماه پیش رو که خونه ام تختم رو عوض کردم و یه تخت جدید گذاشتم
به علاوه ی اضافه کردن تماااام عروسک های بچگیم و حتی نمیدونم چرا.چون سالها بود عروسکها توی گو
سه فیلم به هم مرتبط به نام های:
1. خانه ی دوست کجاست (الهام گرفته از شعر سهراب)
2. زندگی و دیگر هیچ
3. زیر درختان زیتون
 عالیجناب عباس کیارستمی

خانه ی دوست کجاست
این فیلم در مورد پسربچه ای است که دفتر همکلاسی اش اشتباهاً در کیفش جا مانده و دربدر از روستای کوکر راهیِ روستای پشته می شود تا دفترش را برگرداند.

زندگی و دیگر هیچ
مردی به همراه پسرش، چند روز پس از زلزله ی گیلان، راهیِ کوکر می شوند تا حال احمدپور را جویا شوند. آن ها موفق به یافتن احمدپور
کتاب مهندسی ژئوتکتیک لرزه ای کرامر
Geotechnical Earthquake Engineering (1996) by Kramer
(فصول دوم و سوم این کتاب برای بخش مهندسی زلزله درس مناسب است)

کتاب دینامیک سازه چوپرا
Dynamics of Structures -Theory and applications to earthquake engineering (2011) by Chopra
(خواندن این کتاب برای بخش دینامیک سازه درس مهندسی زلزله بسیار توصیه می شود)

برای دریافت نسخه لاتین هر یک از کتاب های فوق، بر روی نام لاتین آن کلیک نمایید.
دیشب حوالی یک و نیم خوابیدم ... ۲و ربع تا دو نیم ... دقیق یادم نیست همین حوالی ها بود که با لرزش زیرم از خواب پریدم و سریع نور گوشی ام رو به لامپ اتاق انداختم که دیدم داره برای خودش اینور و اونور میره پریدم ک خانواده رو ب خاطر زلزله بیدار کنم ک درم باز شد و برادرم هم امده بود منو بیدار کنه ...گویا لحظه ای ک پشت میز مطالعه اش بوده تکان شدیدی خورده بود ... 
شب را پایین خوابیدم ...
دقت که میکنم امسال چهارمین باره ک زلزله میاد و دیشبی شدید تر بود ....
من میگم ش
احساس وابستگی پیدا کردم... شاید برای یه مرد این چیزا خوب نیست... برام سخت میشه که یه روز صدات رو نشنوم یا نبینمت یا بغلت نکنم ... برای من که فکر میکردم کانال ارتباطی ام گوش باشه الان در مورد شما همه وجودم میخواد که در ارتباط با شما باشه... از چشم و گوش و لامسه و حتی حس ششم ...شاید خوب نیست این حرفا رو زدن ... عاشقت شدم ... یه خروار عشق پشت سد قلبم جمع شده ... قبلا با ساختن جریان هایی این جریان عشق رو به سمت و سوی مختلف توی خانواده و دوست و آشنا میفرستادم تا
چرا دیگر برای اندازه گیری زلزله از ریش تر استفاده نمی کنند ؟
سولماز مهاجر ، پژوهش گر زمین شناسی ، دانش گاه توبین گن آلمان .
06 بهمن 1396 . 26 ژانویه ی 2018 .
بر سر مقیاس (( ریشتر )) چه آمد ؟ از چه زمانی و چرا دیگر در زبان علم از آن برای سنجش زلزله استفاده نمی‌کنند ؟
در حال حاضر زلزله در سراسر دنیا با مقیاس بزرگا (MW  ) سنجیده می ‌شود .
اما چرا واحد (( ریشتر )) از دور خارج شده است ؟ جواب ساده این است که (( بزرگا )) با دقت بیش تر بزرگی زمین لرزه را اندازه می‌‌‌گیر
بودنش شبیه یک نسیم خوش که صورتهایمان را نوازش میداد و روحمان را شاداب میکرد بوداماازوقتی رفته مانند یک زلزله یایک طوفان رعب انگیز یا سیل یا سونامی یاگردباد ویاهرچیزویران کننده دیگه بود ،به قول مادرم انگاردرزندگیمان یک زلزله امده وهمه چیزروبرده و شهرخالی شده وتنهاشدیم، شهر را یک سکوت مرگ بارفراگرفته ،دیگه هیچ حرفی برای گفتن نداریم وهیچ چیزشبیه سابق نیست،حتی ارامش ازشبهایمان رخت بستند ورفتند، به گمانم دراین شهرگم شده ایم یانه سرگردان و
هوش مصنوعی زلزله را پیش بینی می کند

پس از تست موفقیت آمیز برنامه هوش مصنوعی زلزله ، در آزمایشگاه، از الگوریتم یادگیری ماشین برای
زلزلــه هایــی در شمـــال غربــی اقیانوس آرام استفاده شد. در ماه مه سال گذشته پس از سیزده ماه سکوت
زمیــن های واشنگتـــن این شهــر به ارزه در آمـــد. این رمین لرزه در عمق بیست مایلی کوه های المپیک
به وقوع پیوســـت و تـــا جزایر ونکور ادامه پیـــدا کــرد. سپس دوباره به مرز های ایلات متحده بازگشت.
به گفته کارشناس
قلهک منطقه بکروزیبایی هست.بهترهست به آنجارفته وآنجاسکونت کنیم.نوراگفت مامانی مامانی اونجاهمه دوستان من هستن؟فائزه گفت هه عزیزم غصه نخورباتلگرام باهاشون درارتباطی هروقت خواستی لیزمیخوریم سمتشون.
نورانگاهی یاس آلودبه تهران داشت هوای آلوده تهران درفصل پاییزباعث شده بودآسم بگیردولی مادرش این مطلب رانفهمیده بودکه روزی قلهک دریک زلزله اوراسمت جایی میفرستدکه امتدادراه تباهی خواهدبود.این زلزله میتوانست آلودگی هوای بیش ازحدانتظارباشدیاه
احتمال وقوع سونامی در دریای خزر وجود دارد فروردین 1398
ایا در دریای خزر احتمال وقوع سونامی هست
اخرین خبرهای از وقوع سونامی در دریای خزر فروردین 98
سونامی زمانی شروع می‌شود که حجم عظیمی از آب دریا به‌سرعت براثر زمین‌لرزه بلند شود و به خانه‌ها و تأسیسات حاشیه‌ای آن آسیب بزند درحالی‌که هیچ رویدادی به جهت بروز زلزله رخ نداده است.
به گزارش فارس، امشب در ساعت هفت و ‌۱۲ دقیقه زلزله‌ای به بزرگی ۴.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری دریای خزر رخ داد که مرکز
بودنش شبیه یک نسیم خوش که صورتهایمان را نوازش میداد و روحمان را شاداب میکرد بوداماازوقتی رفته مانند یک زلزله یایک طوفان رعب انگیز یا سیل یا سونامی یاگردباد ویاهرچیزویران کننده دیگه بود ،به قول مادرم انگاردرزندگیمان یک زلزله امده وهمه چیزروبرده و شهرخالی شده وتنهاشدیم، شهر را یک سکوت مرگ بارفراگرفته ،دیگه هیچ حرفی برای گفتن نداریم وهیچ چیزشبیه سابق نیست،حتی ارامش ازشبهایمان رخت بستند ورفتند، به گمانم دراین شهرگم شده ایم یانه سرگردان و
7 - فیلم آموزشی زمین لرزه چیست ؟
نام فیلم : فیلم آموزشی زمین لرزه چیست ؟تولید فیلم محتوا توسط : ایرنا .باز انتشار : آزمون زمین شناسی .مورد استفاده : زمین شناسی یازدهم ، زمین شناسی سوم ، زمین شناسی چهارم ، زمین شناسی پایه ، زمین شناسی عمومی .
( فیلم آموزشی و درس کوتاه زمین شناسی یاردهم )

زمین لرزه ، نتیجه ی آزاد شدن نا گهانی انرژی از داخل پوسته ی زمین است که امواج آن در نزدیکی سطح زمین به صورا ارتعاش و گاهی جا به جایی زمین اشکار می شود .زمین لرزه ها تو
نام فیلم : فیلم آموزشی زمین لرزه چیست ؟تولید فیلم محتوا توسط : ایرنا .باز انتشار : آزمون زمین شناسی .مورد استفاده : زمین شناسی یازدهم ، زمین شناسی سوم ، زمین شناسی چهارم ، زمین شناسی پایه ، زمین شناسی عمومی .

زمین لرزه ، نتیجه ی آزاد شدن نا گهانی انرژی از داخل پوسته ی زمین است که امواج آن در نزدیکی سطح زمین به صورا ارتعاش و گاهی جا به جایی زمین اشکار می شود .زمین لرزه ها تو

عنوان کتاب : زلزله‌های هدفمند عصر ظهور
به عربی : زَلْزَلَة السَّاعَة (زلزله‌های آخرالزمان)
موضوع : علائم ظهور، نشانه‌های آفاقی ظهور رسول امام مهدی (ع)
گردآوری و تنظیم: صادق شکاری
زبان : فارسی + متن عربی روایات
تعداد صفحات : 80
فرمت : pdf + word
سایز : A4 ، B Mitra 15 ، 2.88 MB ، رنگی
تاریخ نوشتار : ذی الحجه 1439 ه.ق
پیش‌گفتار کتاب : 
ادامه مطلب
شیر گاز حساس به زلزله طنین
آیا می دانستید که شبکه معمول گاز خانگی و صنعتی هیچگونه سیستمی جهت جلوگیری از نشتی و انفجار بر اثر تخریب های ناشی از زلزله را ندارد؟
آیا می دانستید که تقریبا تمامی زلزله های ویرانگر ثبت شده در تاریخ کشورمان خوشبختانه در مناطقی اتفاق افتاده اند که دارای شبکه گاز خانگی نبوده اند؟
آیا تضمینی هست که شهرهای بزرگ کشورمان، که اکثرا امروز از نعمت گاز شهری برخوردارند، زلزله ای ویرانگر را تجربه نکنند؟
آیا در رؤیای سرپنا
انتخاب شرکت بیمه کارآفرین به عنوان شرکت بیمه گر در خرید بیمه آتش سوزی برای شما به عنوان بیمه گذار می‌تواند خیال شما را به عنوان بیمه گذار آگاه راحت کند.مزیت مهم انتخاب بیمه آتش سوزی و زلزله کارآفرین در ارائه خدمات برتر این شرکت بیمه در زمان خسارت است، چراکه بیمه نامه آتش سوزی ، بیمه نامه‌ای است که با پرداخت حق بیمه اندک خریداری می شود و در مقابل و در زمان خسارت مبلغ بسیار بالایی را پرداخت می‌کند.سطح توانگری شرکت بیمه کارآفرین در چند سال ا
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در برآوردهای اولیه، شدت این زمین نوسان را ۵.۹ درجه داخل مدل ریشتر حوالی "ترک" تو استان آذربایجان شرقی اطلاع دادن کرد. این زمین لرز که در ساعت ۰۲:۱۷:۰۳ بامداد جمعه درون عمق دو کیلومتری زمین به سانحه پیوست، استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، قزوین، البرز و دیگر استان های سرزمین را لرزاند. بنا کنار گزارش های رسیده، این زمین لرزه نیز با همان شدت در کشور جمهوری آ
مستند : مهدی (عج) و تهران مغضوب در آخرالزمان
کاری از : موسسه علمی فرهنگی وارثین ملکوت
تعداد قسمت‌ها : 1 اپیزود
مدت زمان : 27:00
فرمت: MP4
کیفیت : 720p 
حجم : 217 مگابایت
تاریخ انتشار : سپتامبر 2018
توضیحات : زلزله یک عذاب و نشانه ای از علائم ظهور است. چرا زلزله ها در ایران شدت گرفته؟ همچنین صحبت هایی در مورد زلزله مهیب تهران بگوش می رسد آیا در روایات از آن سخن بمیان آمده؟ چرا و چگونه؟ ....
مشاهده و دانلود : 
ادامه مطلب
+ دیشب که زلزله اومد، بدون شک نامتعادل ترین آدم این منطقه بودم! چون چهارپایه نبود و ما توی انباری قفسه زده بودیم، برای مرتب کردن وسایل بالای بالا، یه چارپایه پلاستیکی گذاشته بودیم و روش یه تخته چوبی و روی اون یه صندلی چوبی. منم رفته بودم روی اون صندلی و چون خیلی نامتعادل بود، همسر از پایین ، این سازه لرزان رو نگه داشته بود. دقیقا عین ژانگولرهای عصرجدید . توی همچین وضعیتی زلزله اومد و... :-))
+ یاد آخرین عکس العملم در برابر زلزله افتادم. زمستون ۹۷ س
بامداد جمعه، تهران به شکل شدیدی لرزید، لرزه‌ای که خودش نه اما سوالی که به همراه آن به وجود آمد، موجی از ترس و وحشت را در سطح شهر به راه انداخت ؛ «این پیش لرزه، یک زلزله ۷ ریشتری بود؟»
این زلزله دقیقا ۴۸ دقیقه نیمه شب با قدرت ۵.۱ ریشتر، در ۶ کیلومتری دماوند و ۵۸ کیلومتری تهران به وقوع پیوست و باعث شد در برخی از مناطق مردم تا صبح به خانه‌های خود نروند، علت این موضوع هم هشدار برخی کارشناسان و محققان نسبت به محل وقوع این زلزله بود.
این حادثه روی گش
داشتم به بچه‌مارمولک آن‌شب فکر می‌کردم که توی تاریکی راه‌رو دیدم‌اش؛ خسته و خواب‌آلود بودم؛آن‌قدری که یادم نمی‌آید آن‌ جسم سنگین چه بود؛ فقط می‌دانم گذاشتمش روی مارمولک تا به درک واصل شود که نشد. صبح آمدیم و دیدیم بچه‌مارمولک دم‌اش را جا گذاشته و رفته! یا سوسک آن روز عصر که یک‌هو رفت زیر تخت و در نیامد؛ یا عنکبوتی که ماه‌ها روی سقف هال زندگی می‌کرد و حالا نیست. کجا رفتند؟ شاید از یه سوراخی به دنیای زیرزمین. به این فکر می‌کنم که اگر ز
توی خواب و بیداری بودم ک بهم زنگ زدن.گفتن اردو جهادی خوزستانه میام یا نه.همینطور گیج و منگ بودم که با خودم فکر کردم خوب من برم کی خونه باشه؟ مامان تنها میمونه که!  گفتم حالا کی هست؟ گفتن احتمالا دوشنبه یا سه شنبه تا آخر هفته.داشتم حساب میکردم خوب مشاوره آماری رو کنسل میکنم. برا امتحان پایان بخش هم از الان میخونم و به دایی م میگم بیا پیش مامان اینا تا تنها نباشن و من برم چند روز بعد بیام.بعد گفتم باشه خبرتون میکنم.به دایی م ک گفتم میگه حالا فرصت ب
بود محال تو را، داشتن امید محال
به عالمی که نباشد همیشه بر یک حال
از آن زمان که جهان بود حال زینسان بود
جهان بگردد، لیکن نگرددش احوال
دگر شدی تو ولیکن همان بود شب و روز
دگر شدی تو ولیکن همان بود مه و سال
نبود شهر در آفاق خوشتر از تبریز
به ایمنی و مال و به نیکوی و جمال
زناز و نوش همه خلق بود نوشانوش
زخلق و مال همه شهر بود مالامال
در او به کام دل خویش هر کسی مشغول
امیر و بنده و سالار و فاضل و مفضال
یکی به طاعت ایزد، یکی به خدمت خلق
یکی به جستن نام و یک
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش از جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی دانش آموزان و فرهنگیان و ارسال برای زلزله زدگان کشور خبر داد.
به گزارش سفیر جنوب؛اکرم پاپری در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آب پخش اظهار داشت:حوادث غیر مترقبه اخیر و آسیب رسیدن به جان و مال هموطنان عزیزمان،موجی از تاثر را در قلوب ما ایجاد کرد.
پاپری افزود:وظیفه انسانی ما حکم می کرد که به یاری هموطنان عزیزمان بشتابیم و بحمدلله با همت بلند فرهنگیان،دانش آموزان و مردم خو
اولین و آخرین کسانی که سرنوشت جبهه و عقبه جبهه را می توانند رقم زنند، نقش آفرینان خط مقدمند. خط مقدمی که گاه ممکن است در جبهه جنگ باشد.گاهی وسط زلزله و گاهی جلوی سیل و ... اصلا روزگار همیشه صحنه نبرد بوده است. گاه در نبرد با طبیعت و حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و طوفان و ... و گاهی با نیروی بشر بر سر آرمان یا منافع می جنگد. روی همین حساب هم تصور دورانی بدون مبارزه تقریبا محال به نظر می رسد. 
ادامه مطلب
به نام خدا
امروز میخواهیم درباره زلزله که یکی از عوادض طبیعی خطرناک که در آسیا و در این چند سال در ایران زیاد شده است تحقیق کنیم.
این تخت خواب هوشمند ضد زلزله حدود 9تن آوار را روی خود نگه می‌دارد.
این تختخواب نسبت به زلزله‌هایی از شدت 3/5ریشتر به بالا حساس است و در سه ثانیه عمل می‌کند.
این تختخواب که دارای جعبه کمکهای اولیه، کپسول اکسیژن و محفظه نگهداری مواد غذایی فاسد نشدنی است، به برق شهری نیاز ندارد و با برق 12ولت کار می‌کند.
وزن انواع این ت
نام کتاب: ماهیت زلزله ( اقدامات قبل ، حین و بعد از وقوع آن )مؤلفان : دکتر غلامرضا پورحیدری ، دکتر سیده زیبا ایوبیان ، اشرف سادات موسوی
Nature of Earthquake ( Measures : Before , During & After )
نوبت و تاریخ چاپ: چاپ چهارم ، بهار ۱۳۹۰ ( چ.اول ۱۳۸۶)ناشر : مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایرانتعداد صفحات:  ۴۸ صفحه.اندازه صفحات: ۲۱×۱۱عکس : داردشابک: ۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۰-۱۲-۹  | ISBN : 978-964-2780-12-9
* محل نگهداری کتاب: کتابخانه‌ی هلال احمر شهر بیجار
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول در بعد
پدیده ال نینو (نور های عجیب قبل از زلزله) یکی از عجیب ترین مباحث علمی در طبیعت است که هنوز دانشمندان توضیح مشخصی درباره آن ندارند.
در واقع نورهایی که درنتیجه زلزله دیده شدند یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های ممکن هستند. از سال ۱۶۰۰، ۶۵ موارد ثابت‌شده وجود نور در آسمان به همراه زلزله دیده شده است. اما احتمال دیده شدن این نورها کم است و تنها در ۰,۵% زلزله‌ها دیده می‌شود. برای توضیح این پدیده نظریه‌های مختلفی ارائه شده اما هیچ‌کدام درست نیست.
برخی ن
سال ۹۸ اینجوری بود
سال نو مبارکککک (  همه جا سیل اومده ) صبح بخیر ( زلزله شد )صبح بخیر ( کی‌روش رفت )صبح بخیر ( مشایخی رفت )صبح بخیر ( بهنام صفوی هم رفت  )صبح بخیر ( نجفی زنش رو کشت )صبح بخیر ( دختر آبی خودکشی کرد )صبح بخیر ( سیل اومد اونجارو بُرد )صبح بخیر ( طوفان فلانجارو آورد)صبح بخیر ( زلزله فلان جارو ترکوند)صبح بخیر ( ترامپ باز هار شد ) صبح بخیر ( میخواد جنگ بشه )صبح بخیر ( سردارسلیمانی شهیدشد)صبح بخیر ( سیلی محکم )صبح بخیر ( کیمیامون رفت )صبح بخیر ( آخ آ
در زمان ابوبکر و عمر،
زلزله شدیدی در مدینه رخ داد، به طوری که عموم مردم ترسیدند. نزد ابوبکر و عمر
رفتند، مشاهده کردند آن دو نفر از شدت ترس به شتاب حضور امیرالمؤمنین(ع) می
روند.مردم هم به تبعیت آنها حضور آن حضرت رسیدند. امیرالمؤمنین(ع) از منزل خارج
شدند. ابوبکر و عمر و عموم در عقب آن بزرگوار رفتند تا به باروی شهر رسیدند. آن
حضرت روی زمین نشست مردم هم اطراف او نشستند. دیوارهای مدینه مانند گهواره حرکت می
کرد اهل مدینه از شدت ترس صداهای خود را بل
بحث تکمیلی قاعده لطف، قاعده خیر و شرّ است.
در باور اسلامی خدا خیر محض و محض خیر و بقول معروف خیر مطلق هست.در قرآن عبارت "احسن الخالقین" را داریم و همچنین آیه:الذى احسن کل شى‏ءٍ خلقهیعنی الله هرچیزی را در بهترین و نیکوترین خلق کرده است.با این حال ما شاهد ظهور و بروز اتفاقاتی هستیم که خیر نیست مثل زلزله،سیل،آتشفشان.بیاییم از یک زاویه دیگر به قضیه نگاه کنیم:شرّ چیست؟چه کسی نسبت شرّ به این موارد میدهد؟شرّ بیانگر وضعیتی هست که مطلوب و خوشایند ما ن
بخش هایی از زمین همیشه در حال حرکت هستند باور کردنش مشکل است ولی این واقعیت وجود دارد این حرکت ها به قدری آرام و کند هستند که معمولا متوجه نمی شویم درست مثل رشد ناخن ها که به کندی انجام می گیرد وبه همین دلیل هم ماآن را احساس نمی کنیم .زمانی که سرعت وحرکت های زمین شدت گیرد،ممکن است زمین لرزه به وجودآید و ساختمانها را خراب کند .
معمولاپس از هر زمین لرزه اصلی لرزه های ثانوی روی می دهد که پس لرزه نام دارد.
هر زمین لرزه یک کانون دارد که نقطه شروع آن ا
دستور جلسه:
برگزاری روز بسیج 
بزرگداشت روز قانون اساسی 
برگزاری مانور زلزله
پیگیری مسابقات حفظ جزء سی ام قرآن وسایر مسابقات فرهنگی -هنری

خلاصه مذاکرات 
در تاریخ دوم آذر جلسه ای با حضور معاون پرورشی واعضاء شورا در محل دفتر معاونت پرورشی تشکیل شد وپیرامون مناسبتهای ا نیمه ی اول ماه صحبت وتبادل نظر شد.
وهمچنین گزارشهای عملی از فعالیتهای انجام شده ی هر انجمن توسط مسئولین هر انجمن عنوان شد.
مناسبتهایی که در این نیمه در پیش بود ودر موردش بحث ش
سازه ال اس اف، سازه ای پیشرفته و سبک است که در ساخت ساختمان ها از آن استفاده شده و کاربردهای فراوانی دارد. این سازه، به دلیل سبکی و مقاومت بالا جز بهترین گزینه ها برای مقابله با زلزله و بلایای طبیعی می باشد.

راه حل های مختلفی برای رویارویی با خسارات زلزله توسط معماران ارائه شد و پس از تحقیقات بسیار، طرح سازه ای سبک و قابل حمل باعث شد این مشکل تا حدی زیادی حل شود. برای مقاوم سازی ساختمان ها، در مقابل زلزله و کم تر شدن خسارات وارده، سازه فولادی
پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی
عنوان کامل: پروژه بررسی بادبندهای واگرا (EBF ) و همگرا (CBF)
دسته: عمران
فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات پروژه: 65
فهرست مطالب: جهت مشاهده فهرست مطالب این پروژه اینجا کلیک نمایید
افزایش سختی موجب کاهش تناوب می شود و در نتیجه سازه را اگر در ناحیه نرم باشد به سمت ناحیه تشدید و شتاب پاسخ را افزایش می دهد.
هوش مصنوعی زلزله را پیش بینی می کند

پس از تست موفقیت آمیز برنامه هوش مصنوعی زلزله ، در آزمایشگاه، از الگوریتم یادگیری ماشین برای
زلزلــه هایــی در شمـــال غربــی اقیانوس آرام استفاده شد. در ماه مه سال گذشته پس از سیزده ماه سکوت
زمیــن های واشنگتـــن این شهــر به ارزه در آمـــد. این رمین لرزه در عمق بیست مایلی کوه های المپیک
به وقوع پیوســـت و تـــا جزایر ونکور ادامه پیـــدا کــرد. سپس دوباره به مرز های ایلات متحده بازگشت.
به گفته کارشن
آموزش نجات از زلزله
در اثر حرکت پوسته های زمین و فشار انها با هم لرزش ایجاد می شود و در نهایت این لرزش ها باعث حرکت مهیب تری به نام زلزله  می گردد.
بر خلاف طوفان یا سیل زلزله خبر نمی کنید و قابل پیش بینی نیست.
لذا برای هر کس این احتمال وجود دارد که در بین محلکه زلزله گرفتار شود.
اگر چنین شرایطی را تجربه کنید با خواندن این مقاله از محلکه جان سال به در خواهید برد.
ادامه مطلب
سید علی شجاعی, [06.03.20 07:36][Forwarded from هیئت محبین اهل بیت ع]حجت الاسلام احمد پناهیان   #میلاد_امیرالمومنین علیه السلام  ١۶ اسفند ۹۸ هیئت محبین اهل بیت(ع) قم
وزارت بهداشت اصرار دارد که قم را #کانون_انتشار ویروس کرونا معرفی کند. با اینکه نماینده بهداشت جهانی گفت این ویروس توسط یک #تاجر_عربستانی از فرودگاه تهران وارد ایران شده است. این یک #دروغ_بزرگ است. چرا کسی از حق قم دفاع نمیکند؟ 
کسانیکه با این ویروس از دنیا میروند شهیدند. چون با خواست و میل و نقش
مزایای سوله دست دوم  به شرح زیر میباشد :
استحکام و ایمنی بالای سوله ها در برابر باد ، برف ، زلزله
قیمت مناسب و هزینه پایین جهت نگهداری سوله های دست دوم
فونداسیون سبکتر در قیاس با سازه‎های مشابه تیرورق
امکان طراحی و اجرای سازه‎هایی با ابعاد بزرگ
امکان پرهیز از عیوب ذاتی سازه‎های تیرورقی در سوله
سبکی قابل توجه سازه سوله
انعطاف :
انعطاف پذیری زیاد سوله دست دوم
ایمنی زیاد در برابر عوامل مخرب محیطی همچون زلزله
امکان استفاده از مصالح متنوع در
مینیمیزیمو شهر
زلزله و زلزله‌ی تسونامی در زاگروس، شرق ژاپن در سال 2011 می‌باشد.
آتش‌سوزی معدن مینیمیزیمو نیز خسارت‌هایی ایجاد کرده و نیاز به بازسازی ساختمان
وجود دارد. پس از زلزله، سه سال طراحی انجام گردید و ترکیبی از ویژگی‌های
مقابله با آتش از دفتر مبارزه با مواد مخدر پذیرفته شده در حالی که ساختمان
در ابتدا یک ساختمان بازسازی شده‌ی عمومی در مینیمیزیمو بود.
بسیاری از قربانیان فاجعه
ماتم‌زده هستند. بنابراین امید است که این مرکز تبدیل
در این چند روزی که رشت برف، قطع برق ، قطع آب و گاز رو شاهد بود و زلزله نسبتا شدیدی هم در اطرافش اومد. بیشتری چیزی که ناراحت کننده بود مریضی پدرم بود. با سختی بسیار در این برف دکتر بردیمش و برگردوندیم خونه. ویروس فصلیه و بعد از چهار روز هنوز حالش خوب نیست.لطفا براش دعا کنید.

زشته بگم من هر شب شاهد سیل جمعیتی از سران سوسک های ریز و درشت از دریچه ی بوققق  کولر اتاقمم؟!:|:/:(( 

زشته نه؟!
ببخشید که گفتم :| خجالتم کشیدم که اینا رو اینجا گفتم :((
( بعدا یه عکس از دریچه رو ، نشونتون میدم )  
اینجور که تا میخوای استراحت کنی یهو عینهو زلزله و سیل میزنن بیرون و من تا خودم
صبح همزمان که از صدای زلزله اول چشمام به خواب نمیره یا اگر میره از صدای این موجودات چندش آوررر  خوابم‌ میپره و تا صبح رسما بیدارم :|:((

رسما دیگه دارم دیوووو
مینیمیزیمو شهر
زلزله و زلزله‌ی تسونامی در زاگروس، شرق ژاپن در سال 2011 می‌باشد.
آتش‌سوزی معدن مینیمیزیمو نیز خسارت‌هایی ایجاد کرده و نیاز به بازسازی ساختمان
وجود دارد. پس از زلزله، سه سال طراحی انجام گردید و ترکیبی از ویژگی‌های
مقابله با آتش از دفتر مبارزه با مواد مخدر پذیرفته شده در حالی که ساختمان
در ابتدا یک ساختمان بازسازی شده‌ی عمومی در مینیمیزیمو بود.
بسیاری از قربانیان فاجعه
ماتم‌زده هستند. بنابراین امید است که این مرکز تبدیل
او می دانست که این چقدر خطرناک است ! 
پس تا توانست آن را دور ساخت .
او می دانست اگر زلزله شود همه چیزش بر باد می رود پس به آن ضد زلزله زد .
او همه چیز را می دانست و فکر همه جا را کرده بود .
اما زلزله شد و سونامی آمد و ضد زلزله - که قرار بود نجاتش دهد - به کار افتاد و بود او را نابود ساخت .
او همه چیز را می دانست ... چرا عاقل کند کاری که خر بیارد و باقالی بار کند .
حالا حاصل چند سال زحمت به باد رفت و چهل سال باید آشغال جمع کند .
حادثه‌های اتمی فوکوشیما ۱ به مج
مشاور رییس سازمان نقشه‎برداری کشور اعلام کرد:

مکان نیوز - به نقل از ایرنا- مشاور رییس سازمان نقشه‎برداری کشور گفت: ۱۴۰ ایستگاه دائمی GPS (جی پی اس) سازمان نقشه‌برداری کشور، میزان تغییرات حرکات پوسته زمین را بررسی می‌کند و ۱۰ عدد از این ایستگاه‌ها در منطقه مکران مستقر است.
فرخ توکلی در کنفرانس دو روزه زلزله شناسی اظهار داشت: قسمت غربی منطقه مکران در داخل ایران قرار دارد و نسبت به بخش شرقی آن زلزله‌های کمتری را تجربه کرده است. وی در بررسی میز
۱.عنتخاب واحد،خیلی مزخرف،چررررت،و خسته کننده بود،سایت پدرمونو دراورد،تو صف طویل شهریه کمرم خورد شد و درنهایت اونی نشد که میخواستم،امیدم فقط به حذف و اضافه و برداشتن یه سه واحدی و یک واحدی و یا دوتا دو واحدیه،اگه بشه...

۲.در جهانی زندگی میکنیم که کلمات بیشتر از گلوله ها آدم کشتن و من برای بار هزار و نهصدم با کلمه ها*ش* نه رنجیدم نه افسوس خوردم نه نالیدم و نه گریه کردم و نه زجر کشیدم،من مُردم...

۳.چند دقیقه بود از حموم اومدم اینور و سه تایی

در زمان وقوع زلزله

اگر داخل منزل هستید:
* اگر در ساختمان (خانه یا محل کار) هستید؛ بهترین اقدام پناهگیری است.

* برای اینکه زلزله شما را زمین نزند، روی زانوهای خود بنشیند.

* برای آنکه خودتان را در برابر اشیای پرتاب شده در فضای منزل، محافظت کنید؛ با بازوان خود، سر و گردنتان را بپوشانید.

* اگر در معرض خطر اشیائی که سقوط می‌کنند هستید و می‌توانید بدون آنکه خطری شما را تهدید کند، حرکت کنید؛ برای محافظت بیشتر، به حالت چهار دست و پا حرکت کنید و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها